کسب و کار

بهترین ایده های خلاقانه ی پولساز

برای خلق ایده های خلاقانه ی پولساز که مهم‌ترین عامل در موفقیت شغلی به‌حساب میاد باید کمی بیشتر و متمرکزتر به این مسئله نگاه کنید. خلق ایده‌های خلاقانه‌ی پولساز یک باور است.

ایده های خلاقانه ی پولساز

ایده های خلاقانه پولساز

ادیسون معروف‌ ترین فرد جهان این‌ رو ثابت کرد- تو مدرسه به خاطر خنگ بودن بیرونش کردن گفتن: قادر به یادگیری نیست ولی مادرش با تغییر باورش اون بچه رو به نابغه‌ی جهان تبدیل کرد. فقط بهش گفت: تو نابغه‌ ای و تو مدرسه نمیتونن به تو درس بدن (خصوصیت افرادی که کارافرینی میکنند) خلاقیت در این عصر از زمان، مهم‌ترین عامل موفقیت محسوب میشه به‌ طوری‌ که بدون اون خیلی زود از طرف رقیبان حذف خواهید شد. آیا در کسب و کار خود ایده های خلاقانه به خرج میدین؟ آیا به این فکر می‌کنید که چطور میتونم کسب‌ وکارم رو رونق بدم؟ وقتی در دوره‌ها از خلاقیت صحبت می‌کنم افراد بسیاری از این ناراحت هستن که اصلاً ایده های خلاقانه ی پولساز ندارن و به بیانی بهتر اصلاً خلاق نیستن! اما آیا این درسته؟ میشه که یک فرد اصلاً خلاق نباشه؟خیر.

انسان به‌ طور ذاتی خلاق به دنیا میاد; بعدها با شیوه‌ی تربیت و محیطی که درش قرار گرفته این میزان خلاقیت دست خوش تغییراتی شده که در ادامه بیشتر خواهیم گفت. آیا خلاقیت ارثی است؟ فقط ۳ الی ۷ درصد از خلاقیت ارثی است خلاقیت اکتسابی است. یک کودک در ابتدای دوران زندگیش به‌ طور ذاتی بسیار خلاق هست. طبق تحقیقاتی که در کودکان ۵ تا ۷ سال انجام‌شده; به این نتیجه رسیدن که این کودکان افرادی بسیار خلاق هستن و به‌ مرور زمان تبدیل به افرادی شدن که خلاقیت ندارن. نمیشه گفت خلاقیت ندارن و خلاقیتشون نابود شده; خلاقیت رو میشه دوباره زنده کرد. دوباره احیا کرد و به‌ مرور رشدش داد؛ بنابراین خلاقیت هم میتونه رشد کنه هم میتونه ضعیف بشه و فقط بستگی به شیوه‌ی برخورد با این موضوع داره بنابراین همه ما میتونیم ایده های خلاقانه ی پولساز داشته باشیم

بنابراین اگر فکر می‌کنید انسان‌های خلاقی نیستین یا نمیتونید ایده های خلاقانه ی پولساز داشته باشید به ادامه‌ی مطلب توجه کنید:

افزایش خلاقیت

واضح است بدون وجود خلاقیت ایده های خلاقانه پولسازی نیز به وجود نخواهد آمد. راهکارهای زیادی برای افزایش خلاقیت وجود دارد که در ادامه به برخی از آنها میپردازیم.

تصویرسازی ذهنی

اگر میخواهید خلاقیت شما افزایش یابد یکی از راهکارها تصویرسازی ذهنی است. تصویر سازی ذهنی این فرصت را به شما میدهد که بتوانید یک قدم از دیگران جلوتر باشید. زمانی که شما قدرت خلاقیت را در خود افزایش دهید این پتانسیل را دارید که ایده های بزرگی را در ذهن خود بپرورانید. به عنوان مثال تصویر سازی ذهنی به شما برای خلق و ارائه یک محصول جدید کمک میکند. ایدهای که میتواند شما را پولدار کند. انسانها این قدرت را دارند که ذهن خود را چنان آماده کنند که قادر باشد اتفاقاتی که در آینده قرار است پیش بیاید را پیشبینی کند. کسی که به دنبال ایده های خلاقانه پولساز است باید بتواند آینده را پیشبینی کند.

عوامل آزاردهنده را بشناسید

عواملی که باعث آزار فکری شما میشود را بشناسید حتی میتوانید لیستی از آنها را تهیه کنید. این عوال باعث از بین رفتن تمرکز شما و فکر کردن در مورد ایده های خلاقانه شما میشود. اگر نمیتوانید این عوامل آزار دهنده را به صورت کامل حذف کنید حداقل میتوانید به آنها مجال کمتری بدهید.

افزایش اعتماد به نفس

اعتماد به نفس به شما کمک میکند که بدون ترس از قضاوت شدن و یا ترس از شکستهای احتمالی به ایده های خلاقانه میدان بیشتری بدهید. کسی که از اعتماد به نفس خوبی برخوردار است این جرات را دار که افکار خلاقانه را در ذهن خود بپروراند. عدم اعتماد به نفس میتواند باعث شود که شما حتی از فکر کردن به ایده های خلاقانه نیز واهمه داشته باشید.

تواضع

اگر شما نسبت به اموخته های خود غرور داشته باشید و فکر کنید که همه چیز را میدانید سدی در مقابل افکار خلاقانه و ایده های نو شما وجود دارد. در این صورت شما حتی امادگی ایده های خلاقانه دیگران را نیز نخواهید داشت. داشتن تواضع در این زمینه و اینکه شما بر این باور باشید که راهها و ایده های جدیدی وجود دارد که میتواند به شما کمک کند باعث افزایش خلاقیت در شما خواهد شد.

حضور در کنار افراد خلاق

خلاقیت افراد دیگر میتواند به شما سرایت کند. سعی کنید ارتباط موثر خود را با افراد خلاق تقویت کنید. حضور در گروه هایی که افراد خلاقی در آن حظور دارند میتواند باعث افزایش قدرت خلاقیت در شما شود.

کنجکاو و ریسک پذیر باشید

اگر شما بتوانید کنجکاوی که در وجود شما قرار دارد را به خوبی مدیریت کنید این کار باعث افزایش قدرت خلاقیت در شما خواهد شد. یک ذهن کنجکاو به راحتی از کنار مسائل عبور نمیکند و همواره به دنبال پاسخ های جدیدی است. کنجکاوی یکی از بهترین رفتارهایی است که میتواند باعث افزایش قدرت خلاقیت شما شود . اگر کنجکاوی با ریسک پذیری همراه باشد شما دیگر از اشتباهات احتمالی و پرداختن به ایده های نو نخواهید ترسید. این دو فاکتور به صورت مستقیم به اعتماد به نفس شما مربوط است که در مورد آن نیز توضیح داده شد.

۱- تمرکز

تمرکز ذهن داشتن روی موضوعی خاص شما رو در اون چیز خلاق میکنه. به‌ طوری‌ که مثلاً برای شیوه‌ی تبلیغات خودتون تمرکز حواس می کنید و مدام از خودتون این سؤال رو می‌کنید که بهترین نوع تبلیغات در کسب‌وکار من چیه؟

در این صورت باید شروع به یادداشت ایده‌هایی که به ذهنتون خطور میکنه کنید و بعد از اون بشینید وبررسی کنید و اقدامات لازم رو انجام بدین.

۲ – مطالعه و تحقیق

دومین راهی که ایده های خلاقانه ی پولساز شما رو بیشتر میکنه، توجه به اطراف و تحقیق و مطالعه در زمینه‌ی کاری خودتِ. الآن دیگه برای هر نوع کسب‌ وکاری کتابی نوشته‌شده و از تمام جنبه‌ها به رشد در اون اشاره‌ شده. حتماً مطالعاتی در زمینه‌ی کسب و کارت داشته باش. ما در بخش فوت کوزه‌گری و همچنین کلوپ میلیاردهای سایت اطلاعات کلیدی مفیدی از کسب‌ و کارهای مختلف ارائه دادیم که میتونید ازش استفاده کنید. سؤالات خودتون رو برای ما بفرستین تا در اولین فرصت به اون ها پاسخ بدیم.

۳ – طوفان فکری

گذاشتن طوفان فکری با همکاران یا اطرافیان خودتون یکی دیگه از راه‌های خلق ایده های خلاقانه ی پولساز است. با همفکری میشه راه‌های زیادی برای رشد کسب‌وکار به دست اورد. در پکیج کسب در آمد و آرامش به‌طور کامل درباره‌ی ایده‌های خلاقانه صحبت کردیم و راهکارهای عملی دادیم. تا افراد خلاقیت ذاتی خودشون رو دوباره بیدار کنن. بسیاری از افرادی که در ابتدای دوره‌ها خودشان رو خلاق نمی دونستن بعد از آموزش تبدیل به افرادی شده بودن که نه‌تنها خودشون رو انسان‌های کاملاً خلاق میدونستن بلکه به دیگران هم ایده‌های خلاقانه میدادن.

موضوعی رو در نظر بگیرید و موارد زیر رو رعایت کنید؛ شرایط ایجاد یک طوفان فکری:

  • ۴ الی ۱۲ نفر نیاز دارید،

  • حتماً مدیر داشته باشید تا مدیریت کنه،

  • داشتن مجری، برای نوشتن ایده‌ها،

  • هم از افراد متخصص و هم از افراد معمولی استفاده کنید.

طوفان فکری یکی از قوی‌ترین راهکارها برای خلق ایده‌های خلاقانه ی پولساز است.خلاقیت کاملاً قابل رشدِ که میتونید با انجام تکنیک‌هایی اون رو تقویت کرده و افزایش بدین:

تکنیک‌های طوفان فکری

۱-راه رفتن بر لبه جدول؛ چون ما از ظرفیت کمتری از نیمکره سمت راست استفاده می‌کنیم این باعث می شه در نیمکره راست تغییر به وجود بیاد.

۲- استفاده از نیمه مخالف بدن؛ همون طرفی را که عادت نداری باهاش کار کن.برای مدتی هر کاری با دست راست انجام می‌دادی با دست چپ انجام بده؛ نیمکره راست فعال می شه؛

تلاش کن، اگر یادت رفت وقتی یادت اومد دوباره انجام بده.

۳- نوشتن خواب بعد از بیدار شدن؛ خوابی که دیدی رو با جزئیات بنویس.

۴-انجام دادن کارهای جدید در طی روز؛ تو روزمرگی گیر نکنید – یه خورده تغییر، یه خورده تنوع با همین تغییرات کوچک خلاقیت شما افزایش پیدا می کنه…

۵- دیدتان را نسبت به مسائل تغییر دهید؛ تک‌بعدی نباشید، حتی از دیگران کمک بگیرین. مثال: دربارۀ موضوعی مثل تغییر دکوراسیون از جنبه‌های دیگه هم بهش نگاه کن، دنبال راه‌های دیگه بگرد به دیگران بگو دید شما نسبت به این موضوع چیه؟

۶-محیط اطرافتان را تغییر بدهید؛ محیط کارتان را عوض کنید عکس بگذارید گل بگذارید تمیز باشید تزئینات خونه را جابه‌جا کنید و…

۷-همیشه دقت کنید که چطور می شه از وسایل استفاده‌ها گوناگون کرد؛ به‌غیراز کاربردهای متداول اشیاء؟

نتیجه گیری

خلاقیت در کسب‌وکار شما رو به پولدار شدن نزدیک میکنه فکر کن بنویس که در کارت چه خلاقیتی می تونی داشته باشی. خلاقیت و توانایی در همه‌ی انسان‌ها هست باید زمان براش بزاری تا نتیجه‌اش رو ببینی.

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تندخوانی مراجعه نمایید.

خواهشمندیم با دیدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات یاری نمایید.

تیم آموزشی ماهان تیموری

ارائه دهنده آموزش های کسب و کار، کارآفرینی، افزایش فروش , ایده های نو , پولدار شدن , ارتباط موثر , تمرکز حواس , اعتماد به نفس

+ نوشته شده در  جمعه 23 تير 1396ساعت 17:59  توسط ماهان تیموری  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند
بستن تبلیغات [X]