کسب و کار

۳ مورد از مسائل حقوقی و مالی در مورد هوش مالی

سلام دوست خوبم امیدوارم حالت عالی باشد و در هر جای دنیا که هستی پر از انرژی باشی. این کلیپ را برای بار دوم ضبط کردم چرا که بسیار بسیار برای من مهم بود. میخواهم در مورد موارد و اطلاعات خیلی مهمی با شما صحبت کنم که خیلی مهم هستند و به نظرم همه ایرانیها باید این اطلاعات را داشته باشند. میخواهم در مورد اطلاعات هوش مالی و مسائل حقوقی و مالی با شما صحبت کنم. به نظر من یک خانم خانه دار، یک دانشجو، یک بیزینس من، یک کاسب و هر فردی باید این اطلاعات را داشته باشد.

اگر این اطلاعاتی که امروز میدهم را نداشته باشید خیلی راحت میتوانند سرتان را کلاه بگذارند و خیلی راحت ممکن است کل سرمایه خود را از دست بدهید و خیلی راحت به مسائل مهمی در زندگی خود مخصوصاً در حوزه مالی بر خواهید خورد. امروز میخواهم در مورد چک، قرارداد و مالیات با شما صحبت کنم.

چک

دوستان از چک شروع میکنم اما قبلش از دو تا از وکیلهایی که در گروه آموزشی ماهان تیموری به ما کمک کردند که این اطلاعات را ارائه بدهیم تشکر میکنم. آقای کمالی و آقای محمدی دو تا از وکلای پایه ۱ با تجربه دادگستری هستند که یکی از این افراد وکیل یکی از وزارتخانه ها نیز میباشد. دوستان میخواهم در مورد چک با شما صحبت کنم. چکها دو حالت دارند یا چکهای کیفری هستند که غالباً باید چک روز باشند و یا چکها حقوقی هستند.

چکهای کیفری چکهایی هستند که شما میتوانید بر روی آن اقدام کنید تا یک فرد را به زندان بیاندازید تا خیلی راحتتر پول خود را بگیرید. چکهای حقوقی به این شکل نیستند و شما باید برای رسیدن به پول خود مراحل قانونی را طی کنید و پروسه آن هم کلی طول خواهد کشید تا شما بتوانید پول خود را نقد کنید. افرادی که هوش مالی بالایی دارند خیلی راحت با چک معامله میکنند یعنی حواسشان هست و به نکاتی که لازم است دقت کرده و آنها را رعایت میکنند، چه در چک گرفتن و چه در چک دادند این نکات را رعایت میکنند.

چکهای حقوقی

مثلا دو تا از مواردی که اگر به انها دقت نکنید احتمال اینکه چکهایی که به شما میدهند از حالت کیفری به حالت حقوقی تبدیل شود خیلی زیاد است. ما زمانی که چکی را دریافت میکنیم قسمتی در آن وجود دارد که نوشته میشود در وجه….. که میتوانند در این قسمت اسم کسی را بنویسند یا به صورت حامل چک را بنویسند. اگر چکی را من ماهان تیموری دریافت کنم که بنویسند در وجه ماهان تیموری بابت ضمانت این چک از حالت کیفری خارج شده و به حالت حقوقی تبدیل میشود. یعنی شما باید کلی به دنبال پول خود بدوید. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آقای تیموری چه دلیلی دارد که بخواهد بنویسد بابت ضمانت که در این مورد حق با شما است.

چکهای کیفری

من یک راهکار دیگر به شما میگویم که با استفاده از ان میتوانند چکی را که به شما میدهند از حالت کیفری به حالت حقوقی تبدیل کنند. ای راه دوم این است که همانطور که گفتم چک کیفری چک روز بوده و معروف به چک روز میباشد. اگر شما الان معامله ی را انجام بدهید و چکی که دریافت میکنید برای سه ماه آینده باشد و داخل آن چک نوشته شود در وجه ماهان تیموری بابت معامله ای که در تاریخ ۱/ ۲ انجام شد.

یعنی میگوید که این معامله در تاریخ ۱ / ۲ انجام شده و این چک نیز در تاریخ ۱/ ۲ داده شده است اما تاریخ چک سه ماه جلوتر ایست. باز هم این چک از حالت کیفری به حالت حقوقی تبدیل خواهد شد. و موارد خیلی زیادی است که من در دوره هوش مالی کامل اینها را توضیح داده ام.

مراقب باشید!!

یادتان باشد این موارد خیلی مهم هستند همین جمعه گذشته با یکی از دوستانم رفته بودم کوه و ایشان یک ملکی را در جنوب تهران فروخته بودند. ۱۷۰ میلیون تومان پول نقد گرفته بودند و یک چک ۲۵۰ میلیون تومانی هم برای مثلا ۲۳ شهریور گرفته بودند. موعد قرارداشان برای تحویل دادن ملک ۱۷ شهریور بود. اگر این فرد چکی را که گرفته است نتواند پاس کند اتفاقی که می افتد این است که این چک وارد جریان مراحل قانونی میشود.

و آن ملک دیگر مال ایشان نیست و طرف دیگر ملک را تصرف خواهد کرد و دوست من باید دنبال پولش بدود. این نکته برای هوش مالی در املاک است اگر میخواهید یک ملکی را بفروشید تا زمانی که تسویه نکردید و چکتان تبدیل به پول نشده است ملک را تحویل ندهید و یک عددی هم برای دفتر خانه باقی میماند. چک موضوع مهمی است که باید همه آن را بلد باشند که چطور با چک کارکنند.

هوش مالی خوب هوش مالی مناسب

قراردادها

موضوع بعدی که میخواهم در مورد آن صحبت کنم که باز هم بسیار مهم است و البته این سه مورد همگی مهم هستند مورد قراردادها است. افرادی که هوش مالی بالایی دارند خیلی راحت میدانند که چطور باید قرارداد بنویسند. حالا کسانی که نمیدانند چطور باید قرارداد بنویسند همیشه کلاه سرشان خواهد رفت و اگر کارمند باشند همیشه حقشان ضایع خواهد شد . شما در طول زندگی در زمینه های مختلفی باید قرار داد بنویسید. مثلا اگر بخواهید ازدواج کنید شما باید قراردادی را با استدیویی که قرار است کار فیلمبرداری شما را انجام بدهد، بنویسید و یا تالاری که قرار است پذیرایی شما را انجام دهد. اگر بلد نباشید این قراردادها را به خوبی تنظیم کنید به راحتی کلاه سر شما خواهد رفت.

داشتن اطلاعات مالی قراردادها معامله مورد هوش مالی هوش مالی بالا

بیمه های عمر

من میخواهم دو تا مورد عمومی را در این زمینه به شما بگویم. امیدوارم درک کنید که من این موارد را فقط به این دلیل میگویم که اطلاعات شما افزایش یابد و مشکل برای ما درست نشده است یکی مورد بیمه های عمر است. یک شاخه در بیمه های عمر بیمه از کار افتادگی است. شما اگر تمام قرار داد بیمه عمری که دارد به شما آفر از کار افتادگی را میدهد، بخوانید میفهمید که خیلی سخت است که شما بتوانید ازاین بیمه استفاده کنید یا زمانی که شما میروید تا یک حساب بانکی افتتاح کنید ۳-۴ برگه به شما میدهند که این برگه ها قرارداد هستند.

اطلاعات مالی بیمه عمر پیش خریدچکهای حقوقی حقوقی

صفحات و قرار داد

بارها زمانی که به بانک رفته ام به این موضوع دقت کرده ام و هیچکس نمی آید این صفحات و قرار داد را بخواند و فقط همه امضاء میکنند. اگر این قرارداد را بخوانید حتی ممکن است پولتان را در بانک قرار ندهید. دوستان بانکها با اعتبار مردم تبدیل به بانک میشوند. از شما پول میگیرند و به دیگران وام میدهند و در این بین به سود میرسند. و یا از شما پول میگیرند و سرمایهگذاری انجام میدهند. فکر نکنید بانکها خیلی مجموعه های خاص و بزرگی هستند.

در کشور نشان داده شده است که خیلی از افراد با سرمایه های بالا میتوانند بانک داشته باشند و یک چیز خیلی غیر طبیعی نیست. پس موضوع قراردادها بسیار مهم است. هر زمانی که میخواهید قراردادی را بنویسید باید نکاتی را بلد باشید. من در جلسه سوم دوره هوش مالی آموزشهای کاملی را در این زمینه داده ام. چهل نکته را گفته که باید در قراردادها رعایت کنید. چند روز پیش یک فردی را دیدم که در کار ماشین سنگین است و ایشان قراردادی را نوشته بود. نزدیک به ۶۰۰ میلیون پول این شخص در هوا بود به این دلیلی که از این ۴۰ نکته ای که من گفته بودم تنها سه مورد را رعایت نکرده بود.

3 مورد از مسائل حقوقی و مالی در مورد هوش مالی3 هوش مالی

قرارداد نوشتن

قرارداد نوشتن بسیار بسیار مهم است. یکی دیگر از دوستانم هم قراردادی را مربوط به یک ملک در شمال غرب تهران تنظیم کرده است. بدین صورت که یک ملک را در شمال غرب تهران در سال ۹۱ پیش خرید کرده است. قرارداد را به درستی نخوانده است و تا به حال نزدیک به ۴۰۰ – ۵۰۰ میلیون تومان بابت آن ملک پول داده است ولی ملک را هنوز تحویل نداده اند. یک ماده در این قرارداد وجود داشته است بدین صورت که اگر ملک را در تاریخ مقرر تحویل ندادیم ما به شما مبلغ ۳ میلیون را به صورت ماهانه به عنوان سود پولتان به شما میدهیم.

حالا شما مثلا ۴۰۰ میلیون را در بانک قرار دهید چیزی در حدود ۷ میلیون به صورت ماهانه به شما سود میدهد. به احتمال خیلی زیاد ۳ میلیون سود پول را به این بنده خدا میدهند و ۴ میلیون آن را هم خرج ساختمان میکنند. اگر بلد باشید قرارداد بنویسید کلاه سر شما نخواهد رفت.

مالیات

مورد بعدی که در مورد آن میخواهم صحبت کنم غول مالیات است. مالیاتها در دیدگاه کسبه ما غول بسیار بزرگی هستند. کسانی که میخواهند یک کسب کار جدید را شروع کنند چون در این زمینه اطلاعات ندارند مالیات را یک مشکل بزرگ میبینند. باور کنید مالیات حق دولت است و باید بهش بدید. اما افرادی که دارای هوش مالی بالایی هستند یا هوشیاران مالی بلدند که چگونه رفتار کنند تا مالیات کم پرداخت کنند یا در واقع چگونه سرشان کلاه نرود و حقشان ضایع نشود. مالیات با توجه به درامد شما منهای هزینه ها و استهلاک (برای کسانی که در کسب و کار انها ماشین آلات دچاراستهلاک میشود) تعیین میشود.

کسب و کارهای مختلف

که در کسب و کارهای مختلف درصد ان متفاوت است و برای مثال میتواند ۱۵%،۲۰% هم باشد. البته خیلی از کسب و کارها هم وجود دارند که مالیات به آنها تعلق نمیگیرد که به آنها در دوه هوش مالی اشاره کرده ام و روشهای خیلی زیادی را نیز گفته ام که چطور شما اظهارنامه مالیاتی خودتان را خوب ارائه داده و مالیات کم بدهید. بعضیهااصلا نباید مالیات بدهند و تنها به خاطر اینکه قوانین مالیاتی کشور را بلد نیستند مالیات پرداخت میکنند. تنها کافی است شما اسناد و مدارک هزینه هایی را که در طول سال انجام میدهید را نگه دارید. ممکن است ببینید اصلا آخر سال شما نباید مالیات بدهید.

من در این مورد خیلی صحبت کردم و ۲۹ روش را گفته ام که چطور شما میتوانید به صورت قانونی یا مالیات خود را کم کنید یا اینکه اصلاً مالیات ندهید چرا که بعضیها اصلا نباید مالیات بهند. پس موضوع قراردادها را یاد بگیرید تا کی میخواهیم کلاه سرمان برود و پولمان را از دست بدیم تا اینکه برویم و یاد بگیریم. به نظر من هر کاسبی باید قوانین چک، قرارداد و مالیات را با تمامی سلولهایش بلد باشد تا بتواند بیزینس کند و اینها را به شما آموزش دادم.

مشاهده و استفاده از فرصتهای مالی

بعضی به من زنگ میزنند و یا پیام میدهند که آقای تیموری ما ایده ها و فرصتهای مالی را نمبینیم. چطور میتوانیم در زندگی خود ایده ها و فرصتهای مالی را ببینیم و از انها استفاده کنیم. دوست من تنها راه این است که شما عضلات هوش مالی خود را تقویت کنید. هوش مالی خود را بیارید بالا، همین الان شما دارید این کار را انجام میدهید. همین الان اطلاعاتی را که در این مطلب در مورد چک، قرارداد و مالیات دیدید اطلاعاتی هستند که به شما قول میدهم در حدود ۹۵% از ایرانیها ان را بلد نیستند و همین الان شما از ۹۵% از ایرانیها اطلاعات مالی بیشتری نسبت به قرارداد، چک و مالیات دارید. حالا هر چقدر این اطلاعات و اطلاعات دیدگاه های مالی خود را بالاتر ببرید خیلی راحتتر میتوانید فرصتها را ببینید. خیلی راحتتر میتوانید معامله و سود کنید.

نتیجه گیری

همین الان از شما میخواهم که این مطلب را چندین بار ببینید چرا که ممکن است اطلاعات آن برای شما سنگین باشد. شاید شما به تازگی میخواهید وارد کسب و کار هدف دارید شوید پس باید این مطلب را چندین بار ببنید تا ان را درک کنید. خیلی مهم است که شما هوش مالی و عضلات هوش مالی خود را تقویت کنید. از شما میخواهم که اگر همین الان با ما آشنا شدها ید کلیپها و مطالب قبلی ما را در اینستاگرام، تلگرام و وب سایت حتما ببینید. اگردر تلگرام هستی از تو میخواهم حتما ۷-۸ تا کلیپ قبلی را نیز ببینی چرا که خیلی به تو کمک خواهد کرد.

و همین الان از شما میخواهم که این مطلب را برای یکی از عزیزانتان بفرستید که به بیزینس و کسب و کار مشغول است یا هر کسی که دوستش دارید و واقعا برای شما مهم است که ان شخص اطلاعاتی داشته باشد که کلاه سرش نرود. خیلی خوشحالم که در تیم آموزشی ماهان تیموری ما به سختی تلاش میکنیم. وقتی میخواستیم این اطلاعات را در دوره های هوش مالی برای شما گردآوری کنیم با وکیلهای زیادی صحبت کردیم که بیایید این اطلاعات و اموزشها را به ما بدهید که ارائه کنیم. خیلی از این افراد نپذیرفتند .

گفتند که شما دارید نان ما را میبرید چرا که اگر مردم این اطلاعات را بدانند دیگر به سراغ ما نخواهند آمد. یعنی خیلی از دادگاه ها اگر شلوغ است به این دلیل میباشد که اطلاعات حقوقی افراد پایین است مگرنه احتیاج نبود آنقدر دادگاه های ما شلوغ باشد. خیلی سخت برای شما تلاش میکنیم و امیدوارم که استفاده کنید و هرجای دنیا که هستید مارا دعا کنید.

شاد و پیروز و سربلند باشید.

+ نوشته شده در  جمعه 3 شهريور 1396ساعت 17:38  توسط ماهان تیموری  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند
بستن تبلیغات [X]